Metin Çavuş

Yardımcı Doçent

Dr. Metin Çavuş lisans derecesini 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü'nden aldıktan sonra, yüksek lisans derecesini 2003 yılında ve doktora derecesini 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Bölümü'nden almıştır. Doktora çalışması için hazırladığı interaktif film pek çok uluslararası workshopta gösterilmiştir. Çavuş 2002-2014 yılları arasında YTÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sanat Bölümü, Fotoğraf ve Video Anasanat Dalı'nda çalışmıştır.

Çavuş belgesel filmler çekmekte ve başka sanatçılarla birlikte güncel sanat projeleri üretmektedir. Yaptığı filmler ve yaratıcı ekibin bir üyesi olarak katkı sağladığı projeler Londra'daki Tate Modern, İstanbul'daki Arter ve Venedik Mimarlık Bienali gibi saygın sanat galerilerinde, festivallerde ve bienallerde gösterildi ve sergilendi. Çavuş'un öcelikli araştırma alanları belgesel sinema, anlatı yapıları, interaktif sinema ve kurgu kuramları’dır.

 

Araştırma ilgi alanları: belgesel sinema, anlatı yapıları, interaktif sinema ve kurgu kuramları

Doktora - Sanat ve Tasarım Tasarım, Yıldız Teknik Üniversitesi, 2010

Yüksek Lisans - Sanat ve Tasarım, Yıldız Teknik Üniversitesi, 2003

Lisans - Maden Mühendisliği, İTÜ, 1998

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon
  • White Instagram Icon

+90 (0216) 564 90 00-2684      •      Özyeğin Üniversitesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul      •      iid@ozyegin.edu.tr