Mimarlık Tezli Yüksek Lisans Programı

Mimarlık (Tezli) Yüksek Lisans Programının amacı;   mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ana alanlarındaki akademik kadroları ile öğrencilerine bu iki alanın içinde yer alan mimari tasarım, kentsel tasarım, hesaplamalı mimari tasarım, yapı teknolojileri, yapı fiziği ve enerji etkin tasarım, mimarlık ve sanat tarihi, mimari koruma, konut planlaması ve tasarım, mekansal analiz, iç mimarlık, çevresel tasarım, mobilya tasarımı, konularında araştırmaya dayanan yüksek lisans çalışması ortamı sağlamaktır.

Mimarlık (Tezli) Yüksek Lisans Programı toplam 120 AKTS kredi, 3 zorunlu ders, bir zorunlu seminer, 4 seçmeli ders; yüksek lisans tezi hazırlık çalışmaları ve yüksek lisans tezinden oluşmaktadır. Mimarlık (Tezli) Yüksek Lisans Programı süresi minimum 4 yarıyıldır.

 

Mimarlık (Tezli) Yüksek Lisans Programı İlgili Kişiler:

 

Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu

Mimarlık Anabilim Dalı Başkanı

 

Doç. Dr. Murat Şahin

Program Komisyonu Başkanı

 

Yrd. Doç. Dr. Ayşe Özbil Torun

Program Komisyonu Üyesi

 

Yüksek Lisans programı hakkında daha fazla bilgi almak için Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu (orhan.hacihasanoglu@ozyegin.edu.tr ) veya Doç. Dr. Ayşe Özbil Torun (ayse.ozbil@ozyegin.edu.tr) ile  e-posta adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

 

Başvuru yapmak için lütfen bu linki takip edin. 

 

Başvuru koşulları için lütfen bu linki takip edin.

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon
  • White Instagram Icon

+90 (0216) 564 90 00-2684      •      Özyeğin Üniversitesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul      •      iid@ozyegin.edu.tr